piątek, 20 listopada 2009

Anatomia umysłu podczłowieka

Na forum Odali grasuje niejaki Oswald, który tak scharakteryzował niżej podpisanego:

pogadałem sobie z nim ostatnio i moim zdaniem jego gadka to same bzdury, nie mówiąc już o poglądach, np. uważa się za skrajną prawicę a jest anarchokapitalistą, antyteistą, antytradycjonalistą, antropocentrykiem, częściowo popiera rewolucję francuską i jego zdaniem dwie najzajebistsze ideologie to liberalizm i racjonalizm :lol: system stanowy i monarchia absolutna to wg niego żydowskie wymysły, za to jara się równością wszystkich wobec prawa, jak czegoś nie udowodnili masoni z uniwersytetów to to nie istnieje, cywilizacja kupców to cywilizacja nadludzi, konsekwencją postępu duchowego jest postęp technologiczny, podnieca się żydowską filozofią obiektywizmu i jak każda żyd-masońska gnida twierdzi, że boga wymyślili ludzie, no i jest pacyfistą itd. itp. nawet szkoda by ołowiu na niego


Cały ja! Wyjątkowo tylko nie jestem pacyfistą, aczkolwiek dla autora powyższych słów zapewne powstrzymywanie się od inicjacji przemocy jest już oznaką słabości.
W każdym razie mamy tutaj jak na dłoni, wypisz-wymaluj schemat myślowy autentycznego podczłowieka. Bunt przeciw Rozumowi, bezmyślne i bezrefleksyjne poddanie się mglistemu mistycyzmowi jakiejś tam "Tradycji" (która nigdy nie istniała realnie, jest wymysłem chorego, podludzkiego umysłu właśnie - podobnie jak każda religia), apologia stagnacji, wegetacji i prymatu "ducha" nad materią - oraz przemocy nad dobrowolną współpracą, w razie oporu ze strony plebsu nieczającego Thradhycyi. Przepis na katastrofę. Typowy anti-human, anti-life.
Jakikolwiek brak logicznych argumentów z jego strony wynika z wrogości wobec stosowania logiki i racjonalnego dyskursu w ogóle - tak więc tow. Oswald staje w jednym rzędzie z żydowskimi ortodoksami, fanatycznym klerem, Adamem Dankiem i ajatollahami, czyli elementem, który wyzbył się jedynej cechy świadczącej o człowieczeństwie - Rozumu.
Zaorać.

3 komentarze:

 1. Typowy anti-human, anti-life.

  cały ja
  pozdro kel

  OdpowiedzUsuń
 2. Nadużywanie słów "żydowski" i "masoński" w jakiejkolwiek formie jako kontrargument wobec czegokolwiek świadczy o braku argumentów - czyli Oswald stosuje klasyczny przykład sofizmatu :>

  OdpowiedzUsuń
 3. No muszę przyznać Kel, ze pozamiatałeś.

  OdpowiedzUsuń