wtorek, 8 lutego 2011

Bojkotujemy YouTube

Serwis YouTube właśnie usunął widniejący na moim kanale od ponad 3 lat materiał z TVP3, obnażający kulisy niewpuszczenia do studia programu "Forum" Janusza Korwin-Mikkego (delegowanego przez Komitet Wyborczy Ligi Prawicy Rzeczypospolitej) przez prowadzącą ten program, TW Lichocką i jej mocodawczynię. Znana sprawa, była na świeczniku i wtedy - i niedawno, gdy Lichocka et consortes, po wypierdoleniu z TVP, zwołały płaczliwą debatę o "cenzurze". Korwin słusznie przypomniał wówczas ten skandaliczny incydent sprzed studia, linkując do mojego kanału z tym materiałem.
Otóż YouTube, usuwając ten filmik, dało jasno do zrozumienia, iż nawet treść będąca własnością publiczną (TVP to w końcu telewizja utrzymywana z publicznych danin), należąca do wszystkich obywateli RP, może być reglamentowana w zależności od politycznych inklinacji. TVP nie ma żadnego prawa żądać od YT zdejmowania materiałów telewizji publicznej, zamieszczonych przez innych użytkowników - jednak robi to, uskuteczniając cenzurę. YT służalczo wykonuje polecenia, jak na korporację niewolniczo trzymającą się dogmatu nienaruszalności 'własności intelektualnej' przystało.
Od tej pory YT dla mnie nie istnieje. Nie umieszczam już żadnego pełnego materiału na YT, przenoszę się na Vimeo.com, a na YT będę jedynie umieszczał odnośniki do Vimeo. I sugeruję Wam robić podobnie. Precz z cenzurą.

Tu rzeczony materiał z TVP, już na Vimeo:
http://vimeo.com/19699281

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz