czwartek, 3 lipca 2014

Socjalizm = niewola


Częstokroć myślałem, iż winien jestem wytłumaczenia powodów, które usprawiedliwiają moją ucieczkę od Pana.
Prawie wstyd mi zrobić to teraz, albowiem być może sam Pan już je odkrył. Jednakoż, rzucę na nie trochę światła. Widzi Pan: Jestem sobą. Pan jest sobą. Jesteśmy dwiema oddzielnymi osobami, równymi osobami. Jestem tak samo nią, jak Pan. Pan jest człowiekiem, i takoż ja. Bóg stworzył nas obu, a stworzył nas jako istoty osobne. Nie jestem w sposób naturalny związany z Panem, ani Pan ze mną. Natura w żaden sposób nie uzależnia Pana przetrwania ode mnie, ani mojego przetrwania od Pana. Nie mogę chodzić na Pańskich nogach, ani Pan na moich. Nie mogę oddychać za Pana, ani Pan za mnie; muszę oddychać tylko za siebie, a Pan za siebie. Jesteśmy oddzielnymi osobami, i obaj jesteśmy uposażeni w zdolności niezbędne dla naszego indywidualnego przeżycia. Odchodząc od Pana, nie zabrałem niczego, co nie należało do mnie, i żadnym sposobem nie pomniejszyłem Pana środków do zarobienia na uczciwe życie. Pana zdolności pozostały Pańskie, a moje stały się użyteczne dla ich prawowitego właściciela.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Frederick_Douglass

1 komentarz:

  1. Bez obrazy ale znam lepszą ilustrację tytułowej tezy : przejmujący paradokument o ludobójczym reżimie Czerwonych Khmerów, upiorna, satanistyczna wizja skoszarowanego społeczeństwa, która niestety doczekała się realizacji - powinna go zobaczyć lewacka mentalna spierdolina z ''Kretynyki Politycznej'' i tym podobni ''ideowcy'' z ''organizacji pozarządowych'' pasożytujący na rządowych grantach, nazigeje z xxx-portalu pałujący się ''katechonami''-ludobójcami i majaczący o ''bastionach logiki sakralnej'', wreszcie PiSowscy neokoszerwatyści pierdolący rasistowskie kocopoły o ''turańskiej dziczy'' [ jeśli po tym nic nie dotrze do ich zakutych łbów powinni się... ] :

    http://www.filmweb.pl/film/Brakuj%C4%85ce+zdj%C4%99cie-2013-685806#

    A co do Murzynów polecam dokument o zapoznanym ludobójstwie dokonanym przez Prusaków w Namibii - zwłaszcza pokrywające zadufaniem kompleksy cebulaki powinny go obejrzeć bo wypróbowane tam ludobójcze metody Niemcy zastosowali później na o wiele większą skalę wobec ''białych czarnuchów'' nad Wisłą, może po tym co poniektóre przynajmniej rodzime tumany zrozumieją, że naziole podczas ostatniej wojny wymordowali więcej Słowian niż Żydów i w końcu przestaną pieprzyć o '''wspólnocie krwi białej rasy'' bo jak widać ona nas nie obowiązuje :

    https://www.youtube.com/watch?v=_p7N8VhnoIU

    OdpowiedzUsuń